نکاتی درباره پوستر اینفوگرافیک

پوستر اینفوگرافیک
پوستر اینفوگرافیک

پوستر اینفوگرافیک‌
مجموعه ای از دو کلمه اینفو به معنی "اطلاعات" و گرافیک به معنی "گرافیک" تشکیل شده است. اینفوگرافیک ها نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند که هدف آن‌ها ارائه سریع و ساده اطلاعات پیچیده است.
همچنین، اینفوگرافیک‌ها به کمک عناصر بصری نظیر عکس، نمودار، نقشه، دیاگرام و… سعی می‌کنند تا مجموعه‌ای از داده‌ها و اطلاعات پیچیده را به‌گونه‌ای به تصویر درآوردند که پیام به شیوه‌ای سریع و قابل‌فهم به مخاطب منتقل شود. برای سهولت ارتباط با مخاطب از این تکنیک استفاده می شود.
اینفوگرافیک یا همان گرافیک اطلاع رسانی یک نوع نمایش دیداری از داده ها است. این نوع از طراحی باید دارای خلاقیت و نوآوری زیادی باشد تا مخاطب را به خود جذب کند و خسته کننده نباشد.
یک نوع از اینفوگرافیک همین نقشه های ساده ای است که در ایستگاه های مترو برای دستیابی به مسیر مناسب نصب شده است.
استفاده از گرافیک اطلاع رسان باعث می‌شود بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجه و زیادی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد.
اینفوگراف‌ها در ارائه اطلاعات ها به صورت مختصر و مفید کاملا موثر هستند.

انواع اینفوگرافیک
اطلاعات محور، زمان محور، نموداری، چگونه یا چطور، پردازشی، مقایسه ای، عددی و رزومه
نکته! انتخاب رنگ مناسب نیز در اینفوگرافیک ها تاثیر زیادی دارد. مانند رنگ ها باید در انتخاب فونت مناسب در اینفوگرافیک ها دقت کنید.
فونتی که انتخاب می شود باید به راحتی با خواننده ارتباط برقرار کند و خوانایی داشته باشد تا مخاطب دچار سردرگمی نشود. استفاده از آیکون ها در طرح شما هم باعث زیبایی کار می شود و هم اینکه توجه مخاطب را به خود جلب می کند.
اینفوگرافیک ابزاری مناسب برای تجزیه و تحلیل داده ها و نمایش اطلاعات است و اگر شما هر خدمات که ارائه می دهید را به صورت جذاب به مخاطب معرفی کنید نتیجه ی چند برابر خواهید گرفت.
ابزار ها و نرم افزار های زیادی برای خلق اینفوگرافیک وجود دارند که می توان به فتوشاپ، ایلستریتور و … اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *