نکاتی درباره پوستر دابل اکسپوژر

دابل اکسپوژر
دابل اکسپوژر

دابل اکسپوژر
هنگامی که سنسور نور به اصطلاح اکسپوز می خورد تصویر شما ثبت شده است. پس دابل اکسپوژر یعنی اینکه تصویر شما دوبار نوردهی و دوباره ثبت شده.
این سبک را نیز میتوان در طراحی های گرافیکی با استفاده از نرم افزارهای مختلف به زیبایی به تصویر کشید.
دو تصویر در یک جسم در طراحی های گرافیکی هم این سبک را شامل میشود. با ترکیب دو نوردهی (double exposure) می توان تصویر هنری خلق کرد. عکاسان با استفاده از دوربین هایی  دیجیتال که قابلیت double exposure را دارند، می توانند تصاویر خود را به صورت هنری ثبت کنند و مفهومی را برای بیننده القا کنند.
امروزه خلق حرفه ای تصویر double exposure در نرم افزار های گرافیکی میسر شده و در آن از نوردهی چندگانه و ترکیب چند عکس به کار می رود.

نرم افزار های گرافیکی، باعث شده علاقه مندان زیادی را به ساخت تصاویر هنری روی آورند. بهترین نرم افزار که در این امر  می تواند در جهت ساخت تصویر دابل اکسپوژر به ما کمک می کند، نرم افزار فتوشاپ است؛ که به صورت حرفه ای می توانید روی تصاویر خود کار کنید. در حالت ساده هم، در دوربین های دیجیتال این قابلیت به وجود آمده است و با فعال کردن دابل اکسپوژر در دوربین های دیجیتال می توانید تصاویر جالبی خلق کنید.
برای این کار، شما باید تصاویری انتخاب کنید که در نهایت، حس و شرایطی را به بیننده القا کند.
نتیجه گیری
بهترین نرم افزار که می تواند در جهت ساخت تصویر double exposure به کمک آید، نرم افزار فتوشاپ می باشد؛ که به صورت کاملا حرفه ای می توانید روی تصاویر خود کار کنید.
در نرم افزار فتوشاپ با استفاده از تکنیک ها و ابزار ها به راحتی می توانید روی تصاویر خود ویرایش خوبی داشته باشید و با استفاده از ویژگی های که در این نرم افزار وجود دارد کار ویرایش تصاویر ها را برای شما آسان تر کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *