زندگی نامه کوتاهی از ویلیام هنری بیل گیتس

bill gates

میتونیم بیل گیتس رو به عنوان پدر موفقیت های بزرگ برای افراد بزرگ معرفی کنیم.
Computer، Office، Windows، Microsoft اینا اسم هایی هستند که به دنبال اسم بیل گیتس میاد. ولی این دانشمند فراتر از ایناست.
اون کامپیوتر رو به زندگی مردم جهان آورد و به واسطه نرم افزار ها و محصولات کامپیوتری که تولید کرد، خودش رو به یک پلتفرم یا سکویی برای موفقیت اقشار مختلف تو دنیا تبدیل کرد.
شروع زندگی
بیل گیتس متولد سال ۱۹۵۵ در سیاتل آمریکاست و تو خانواده ای بزرگ شد که در زمینه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کاملا سرشناس بودن. پدر اون وکیل معروف و مادر او هم معلم و جزو افراد نام آشنا بودن.
دوره نوجوونی
بیل گیتس به اصرار پدر و جایگاه خانواده اش وارد دانشگاه هاروارد رشته حقوق هم شد ولی به قدری شیفته ی برنامه نویسی و کامپیوتر بود که تصمیم داشت دانشگاه رو رها کنه.
تو دسامبر ۱۹۷۴ آلن دوست بیل گیتس مقاله ای درمورد میکروکامپیوتر شرکت MITS به اون نشون میده که جرقه اولیه تحول در دنیا از اینجا زده شد.
این دو دانشمند میخواستن زبان Basic برای اولین کامپیوتر شخصی رو به این شرکت معرفی کنن و وقتی زمان قرار ملاقات و ارائه مشخص شد هنوز هیچ برنامه ای ننوشته بودن ولی انگیزه و علاقه به قدری زیاد بود که علاوه بر آماده کردن به موقع برنامه، نظر MITS رو هم تونستن جلب کرنن که باعث میشه بیل گیتس بالاخره دانشگاه رو ترک کنه که این جدایی نه تنها جلوی پیشرفت اون رو نگرفت بلکه منجر به تاسیس شرکت موفق ماکروسافت شد. و به قولی بیل گیتس شد بیل گیتس.
ازدواج
بیل گیتس در ژانویه ۱۹۹۴ با یکی از کارمندان ماکروسافت، ملیندا فرنچ ازدواج کرد و صاحب دو دختر و یک پسر شدن.
جالبه بدونید که بیل گیتس قوانین خاصی برای فرزنداش داره.
اونا تا ۱۴ سالگی حق داشتن موبایل و اجازه استفاده از اونو سر میز غذا نداشتن.
و همینطور شبا نباید تلویزیون تماشا میکردن و باید زود میخوابیدن چون اعتقاد داشت که یکی از دلایل موفقیت خودش هم زود بیدار شدن و وقت بیشتر گذاشتن برای کار بود.
قرارداد بزرگ
به واسطه ساخت نرم افزار های قدرتمند ماکروسافت، با تولید کننده ی IBM قرارداد بستن و باعث شد تا شرکت های سخت افزاری و نرم افزاری کوچیک و بزرگ پیشرفت کنن و در دنیای تکنولوژی تحول بزرگی ایجاد بشه.
بیل گیتس جمله معروفی داره که اون رو یکی از دلایل موفقیت ماکروسافت میدونه:
بیل گیتس میگه «من برای کارهای سخت، شخص تنبل رو انتخاب میکنم، چون تنبل ها همیشه ساده‌ترین و بهترین راه رو پیدا می‌کنن.»
همچنین در مورد شکست های بزرگی که داشت میگه که من در بعضی از امتحانات مردود شدم ولی همکلاسیم همه رو قبول شد. امروز اون یکی از مهندسین خوب شرکت ماکروسافتی هست که من مالک اونم.

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *